Garanti ve İade Koşulları
GARANTİ & İADE
 

İşbu garanti belgesi 6502 sayılı “Tüketicinin Korunması Hakkında Kanun” gereğince düzenlenmiştir.

 

GARANTİ ŞARTLARI

 

 1. Garanti süresi, ürünün teslim tarihinden itibaren başlar ve2 yıldır.

 

 1. Ürün bütün parçaları dahil olmak üzere tamamı garanti kapsamındadır.

 

 1. Ürünün ayıplı olduğunun anlaşılması durumunda tüketici, 6502 sayılı Tüketicinin Korunması Hakkında Kanunun 11 inci maddesinde yer alan;

 2. a) Sözleşmeden dönme,
 3. b) Satış bedelinden indirim isteme,
 4. c) Ücretsiz onarılmasını isteme,
 5. d) Satılanın ayıpsız bir misli ile değiştirilmesini isteme,haklarından birini kullanabilir.

 

 1.      Tüketicinin bu haklardan ücretsiz onarım hakkını seçmesi durumunda satıcı; işçilik masrafı, değiştirilen parça bedeli ya da başka herhangi bir ad altında hiçbir ücret talep etmeksizin ürünün onarımını yapmak veya yaptırmakla yükümlüdür. Tüketici ücretsiz onarım hakkını üretici veya ithalatçıya karşıda kullanabilir. Satıcı, üretici veya ithalatçı tüketicinin bu hakkını kullanmasından müteselsilen sorumludur.

 

 1. Tüketicinin, ücretsiz onarım hakkını kullanması halinde ürünün;

 

       -  Garanti süresi içinde tekrar arızalanması,

       -  Tamir için gereken azami sürenin aşılması,

       -  Tamirinin mümkün olmadığının, yetkili servis istasyonu, satıcı, üretici veya ithalatçı firmadan bir raporla belirlenmesi durumunda;

tüketici ürünün bedel iadesini, ayıp oranında bedel indirimini veya imkan varsa ürünün ayıpsız misli ile değiştirilmesini satıcıdan talep edebilir. Satıcı, tüketicinin talebini reddedemez. Bu talebin yerine getirilmemesi durumunda satıcı, üretici ve ithalatçı müteselsilen sorumludur.

 

 1. Ürünün tamir süresi 20 iş gününü geçemez. Bu süre, garanti süresi içerisinde ürüne ilişkin arızanın yetkili servis istasyonuna veya satıcıya bildirimi tarihinde, garanti süresi dışında ise malın yetkili servis istasyonuna teslim tarihinden itibaren başlar.
 2. Ürünün kullanma kılavuzunda yer alan hususlara aykırı kullanılmasından kaynaklı arızalar garanti kapsamı dışındadır.
 3. Tüketici garantiden doğan hakların kullanılması ile ilgili olarak çıkabilecek uyuşmazlıklarda yerleşim yerinin bulunduğu veya tüketici işleminin yapıldığı yerdeki Tüketici Hakem Heyetine veya Tüketici Mahkemesine başvurabilir.
 4. Satıcı tarafından bu garanti belgesinin verilmemesi durumunda, tüketici Gümrük ve Ticaret Bakanlığı Tüketicinin Korunması ve Piyasa Gözetimi Müdürlüğünebaşvurabilir.

 

KULLANIM HATALARI

 

 1. Darbe, düşürme, çarpma gibi sertliklere maruz kalabilecek temaslardan koruyunuz.
 2. Saatinizin mekanik yapısına zarar verebilecek güçlü elektrik alanlarından veya manyetik alanlardan(Dect Telefon, Cep Telefonu yakın çevresi, Hoparlör, MR Cihazı vs.) sakınınız.
 3. Deri kayışlı saatlerde kullanılan kayışın deforme olmasını engellemek için, sudan deniz suyundan, terden uzak tutunuz.
 4. Saatinizin fonksiyonlarına ve basınca dayanıklılığına göre hareket ediniz.
 5. Suyun içerisindeyken saatinizin düğmelerini kullanmayıp, fonksiyonlarını çalıştırmayınız. Tepesini yahut kurma kolunu açmayınız.
 6. Saat kullanıldığında tepe muhakkak bastırılarak oturtulmak suretiyle ilk pozisyona getirilmiş olmalıdır. Tepesi vidalı olan bir saatte tepe iyice vidalanmalıdır. Saatiniz ıslak iken veya ıslak parmaklar ile tepe veya butonu kesinlikle kullanmayınız.
 7. Saatinizin ayarlarını mutlaka “Kullanma Kılavuzuna” bakarak yapınız.
 8. Kullanımdan dolayı, saatin dış yüzeyinde oluşabilecek çizikleri yumuşak bezle temizleyiniz.
 9. Kullanımdan dolayı çizilen, zarar gören, kırılan, kopan kasa, kordon, cam, tepe vs. parçalar garanti dışıdır.
 10. Saatiniz kolunuzdayken kullandığınız parfüm ya da kozmetik ürünlerdeki alkol, asit vs. kimyevi maddeler saatinizin kasa, kordon, kayış vs. parçalarına zarar verebileceğinden dikkat ediniz.

 

GARANTİ KAPSAMINA GİRMEYEN HALLER

 

 1. Ürünün kullanma kılavuzunda belirtilen talimatlara aykırı kullanılması,
 2. Saatin kurcalanması ya da yetkili olmayan kişilerce açılması,
 3. Ürünün garanti kapsamında olduğunu ispat eden “Garanti Belgesi” nin kaybedilmesi, tahrip edilmesi ve değiştirilmesi,
 4. Yangın, sel ve deprem gibi doğal afetlerden gelebilecek hasar ve bozulmalar, ateşten oluşan hasarlar,
 5. Özellikle beyaz ve açık renk olmak üzere, deri kayışlı veya silikon kayışlı ürünlerin kayışlarının kirlenmesi garanti kapsamına girmez.

 

Not: Saatinizi, “Garanti Hak ve Sorumluluk” bilincinde, “Tanıtma ve Kullanım Kılavuzuna” uygun kullanınız.

 

ÜRÜN İADE KOŞULLARI
 

Sitemiz üzerinden satın aldığınız ürünün ayıplı çıkması halinde teslimat tarihinden itibaren en geç 14 gün içerisinde sayfamızdaki “İletişim Merkezi” bölümündeki bilgiler üzerinden bizimle iletişim kurmanız gerekmektedir. Bu bilgileri takiben kargo şirketi ile bize ulaştıracağınız hatalı ürün yenisi ile değiştirilecektir. Sipariş edilen ürün 14 günlük süre içerisinde ürün kullanılmışsa, hatası müşteri kullanımından oluşmuşsa ürünün iade ve değişimi yapılmaz. Ürün iadesi ve değiştirme şartları olarak, 6502 sayılı Tüketicinin Korunması Hakkında Kanun gereği uygulamalar esastır.

 

 • Kargonuz elinize ulaştığı tarihten itibaren kullanılmamış, kişiselleştirilmemiş, tekrar satılabilir durumda olan ürün veya ürünler 14 gün içerisinde iade edilebilir veya değişim sağlanabilir.
   
 • Tahrip edilmiş, kullanılmış, kutusuz, garanti belgesi ve aksesuarları eksik olan ürünlerin iadesi ve değişimi kesinlikle yapılamamaktadır.
   
 • Siparişiniz tarafınıza ulaştığında ürün ile ilgili herhangi bir problem var ise aynı gün içerisinde www.teksaat.com adresinden “İletişim Merkezi” bölümündeki irtibat bilgileri üzerinden durumu bildirmeniz gerekmektedir. Müşteri temsilcilerimiz konu ile ilgili en kısa sürede yardımcı olacaklardır.
   
 • İade ve değişim işlemlerinde anlaşmalı olduğumuz kargo şirketi YURTİÇİ Kargo ile “Karşı Ödemeli” olarak gönderebilirsiniz. YURTİÇİ Kargo şirketi haricinde gelen “Karşı Ödemeli” gönderiler teslim alınmaz veya gönderim ücreti tarafınızdan ödenmelidir.
   
 • İade gönderilerinizde iade kargonuzu mutlaka TEK SAAT adına yapmalı, paket içerisine isim, soyisim, telefon ve adres bilgilerinizi eklemelisiniz. Bu sayede kargonuz hızlıca ve sorunsuz olarak elimize ulaşacaktır, hızla geri dönüş sağlayacağız.
   
 • İade ve değişim hakkında detaylı bilgi için; 0216 574 74 06 ve 07 numaralı telefonlardan bizlere ulaşabilirsiniz. İade ve Değişim Adresi: Şerifali Mah. Bayraktar Bulvarı Kale Sk. Almina Plaza No:25 Kat:1 Ümraniye -  İstanbul. Kargonuzun tarafımıza ulaşmasıyla birlikte teknik servis kontrolleri yapıldıktan sonra:
   
 • İade işlemleriniz bankanıza veya ürünü satın almış olduğunuz internet sitesine bağlı olarak 10 gün içerisinde tarafınıza yansır. Bu sürece Tek Saat müdahale edememektedir.
   
 • İade ve değişim işlemleri için ürünü ve tüm beraberinde gelenleri eksiksiz olarak tarafımıza ulaştırmanız gerekmektedir.

 

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.