Hediye Saat Almak İsteyenlere Önemli Tavsiyeler

14 Eylül 2022
Hediye Saat Almak İsteyenlere Önemli Tavsiyeler

Tıpkı giyim tarzı gibi saatler de kişisel zevklere göre seçilmelidir. Bu sebeple hediyelik saat modellerine göz atarken biraz düşünmeniz gerekebilir. Yazının devamında sevdikleriniz için en güzel modeli seçerken size yardımcı olacak ipuçlarını bulabilirsiniz.

Hediyelik Saat Seçimine Yardımcı Olacak İpuçları

Sevdikleriniz için mükemmel saati aramaya karar verdikten sonra seçeneklerinizi belirlemediyseniz seçim biraz zorlaşabilir. Gözünüze çarpan ilk saati satın almadan önce hediyenizin sadece alıcının bileğine değil, aynı zamanda yaşam tarzına da uyum sağlaması için aşağıdaki kuralları göz önünde bulundurabilirsiniz.

Saati Kimin İçin Aldığınızı Düşünün

İşe hediye edeceğiniz kişiyi ve saati niçin satın almak istediğinizi düşünerek başlayabilirsiniz. Bir aile üyesi, bir arkadaş veya değer verilen biri için seçim yaparken, hedeflenenin ne olduğunu belirlemek tercih yapmanızı kolaylaştırabilir. Örneğin, babanız için nesilden nesile aktarılabilecek değerli bir parça arıyorsanız, erkek kol saati markaları tarafından tasarlanan ikonik modeller tam size uygun olabilir. Eğer saat meraklısı bir dostunuz için hediye seçeceksiniz sık rağbet gören, çekici ve sınırlı sayıda üretilen modelleri değerlendirebilirsiniz. Eşinize özel bir armağan seçmek hedefinizse bilekte bir mücevher gibi görünen zarif taşlı kadın saat modelleri ideal seçenekler arasında yer alabilir.

Kendinize Bir Bütçe Belirleyin

Çok sayıda şık erkek ve kadın kol saati modelleri arasından seçim zor olacaktır. Kendinize bir bütçe belirleyerek buna sadık kalabilirsiniz. Bütçenizi belirlerken ne kadar harcama yapacağınız, hediyenizi kimin için seçtiğinize bağlı olabilir. Ancak belirlediğiniz fiyat sınırlarının çok ötesinde bir harcama yapmak, daha özel bir hediye alacağınız anlamına gelmez. Her şey bayan kol saati markaları tarafından zarafetle tasarlanan hediyenizi seçerken hissettiğiniz duygularla ilgilidir.  

İlgi Alanları ve Yaşam Tarzın En Önemlisi!

Saat hediye ederken, bu armağanı vereceğiniz kişinin aksesuarı gece veya gündüz mü kullanmasını planladığınızı düşünebilirsiniz. Ayrıca, hediyeyi kullanacak kişinin yaşam tarzını belirleyin. Örneğin, sevdiğinizin saati işe giderken kullanmasını hedefliyorsanız klasik erkek saat seçeneklerini değerlendirebilirsiniz. Bu ürünler tasarımlarıyla onun hem klasik stiline şıklık katacak hem de gün boyu bileğinde sizi hatırlamasına destek verecek bir aksesuar olacaktır. Aynı zamanda hediyelik erkek saatleri, iş toplantılarını da daha rahat takip etmesine yardım edecektir. Eğer hediyeyi alacağınız kişi, spor tutkunuysa onun için de su geçirmez ve darbeye dayanıklı modellerden seçebilirsiniz. Dalış, tırmanma gibi aktivitelere de uygun olan spor erkek saatleri mevcuttur.

Tasarıma Dikkat Edin!

Bilek boyutu, satın alma sürecinin anahtarı olabilir. Bilek ölçüsü geniş olan, yapılı vücut tipindeki dostlarınız için daha cesur bir kasa boyutu uygun olabilir. Örneğin 46 mm ölçüsündeki gövdeye sahip erkek kol saati modelleri, ideal seçenekler arasındadır. Ancak, minyon bireyler için daha ince seçenekleri değerlendirebilirsiniz. Geçmiş dönemlerde erkek kol saati markaları tarafından standart kasa boyutu olarak 30 - 36 mm ebatlarının kullanıldığı görülür. Ancak, son 10 yılda kasa boyutları 50 mm’ye kadar olan modeller trendler arasında yerini alır. Geniş kasaya sahip olan modellerin kullanımıyla kombinlerin odak noktasını saatler olur. Kadınlar için tasarlanan modellerde de eski standart ölçüler, ortalama 20 mm ebatlarındadır. Zarif saatler için bu ebatlar hala mükemmel seçenektir. Ancak, sportif modellerin artmasıyla kadın kol saatleri de geniş ve renkli tasarımlarla sunulmuştur.

Kordon ve Renk Seçimini Göz Önünde Bulundurun

Hediye saat satın alırken gözden kaçan unsurlardan birisi kordonlardır. Kordonlar, aslında bir saatin en önemli parçalarındandır. Bunun nedeni, aksesuarın bilekte nasıl göründüğünü önemli ölçüde etkilemesidir. En popüler saat kordonları deri, metal, naylon ve silikondur. Deri kordonlar genellikle nötr, metaller parlak, naylon ve silikon kordonlar ise canlı renklerle tasarlanır. Hediyelik saat bayan ve erkek modellerini seçerken sevdiklerinizin favori renklerini de göz önünde bulundurmayı unutmayın. Tek Saat’te birbirinden farklı ve kaliteli saat modellerini bir arada inceleyerek kolaylıkla seçim yapabilirsiniz.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.