Saat Camı Çizikleri Hangi Yöntemle Giderilir?

07 Ekim 2022
Saat Camı Çizikleri Hangi Yöntemle Giderilir?

Çiziklerin giderilemediği durumlarda cam değişikliğini tercih edebilirsiniz. Saat camı onarımında kullanılan uygulamalar hakkında ayrıntılı bilgi edinmek ister misiniz?

Saat Camları Hangi Durumlarda Yenilenebilir?

Saat camları üretildikleri materyale göre farklı dayanıklılık seviyelerine sahiptir. Buna bağlı olarak çiziklere karşı korunma düzeyi de çeşitlilik gösterir. Saat tercihi yaparken mineral cam gibi dayanıklı seçeneklere yönelerek çizik oluşma ihtimalini en aza indirebilirsiniz. Organik cam gibi hassas seçeneklerde ise zaman zaman camın parlatılması gerekebilir. Kadın, erkek ve çocuk saat modelleri darbeler ve deformasyonlar nedeniyle parlatılmaya ihtiyaç duyabilir. Profesyonel yetkili servislerden destek alarak saat camlarının parlatılmasını sağlayabilirsiniz.

Saat camının çizilmesi durumunda mutlaka yetkili servis desteği almalısınız. Çünkü saatler değerli ve hassas aksesuarlardır. Onarım uygulamalarının alanında uzman ve deneyimli kişiler tarafından yapılması gerekir. Böylece saat camı değiştirme işlemleri doğru tekniklerle tamamlanabilir. Saat camında meydana gelen çizik, çatlak ve kırık gibi hasarlar profesyonel işlemler ile giderilebilir. Uygun ekipmanların kullanılmaması saatlerin onarılamayacak hasarlarla karşı karşıya kalmasına yol açabilir.

Polisaj ile Saat Camı Çizik Giderme

Saat camındaki çizikleri gidermek için sert ve yumuşak polisaj olmak üzere iki aşamalı bir teknik uygulanır. İlk aşamanın amacı saat camındaki çizikleri uygun araçlar ile gidermektir. İkinci aşama ise cam yüzeyini pürüzsüz hale getirerek parlak bir görünüm kazandırmayı amaçlar. Bu rötuş işlemi hassas bir şekilde yapılmalıdır. Aksi halde cam eriyebilir ve ciddi hasarlar görebilir.

Saat camı parlatma uygulaması organik camlı seçeneklerde sıklıkla kullanılır. Erkek ve kadın saatlerindeki organik camlar narin ve çizilmeye karşı dayanıksız oldukları için en küçük darbelerde bile çizilme yaşanabilir. Organik cam onarımında bu materyallerin hassas yapıları nedeniyle polisaj ekipmanının seçimi de oldukça önemlidir. Amatörce yapılan işlemler erkek ve kadın saat modellerinde camın erimesine ve geri dönüşü olmayan şekilde hasar görmesine yol açabilir. Bu nedenle polisaj işlemi aceleye getirilmeden aşama aşama tekrarlanmalıdır. İşlemin her bir aşaması hassasiyetle ve titizlikle sürdürülmelidir. Böylece organik camlı kadın ve erkek saatleri ilk günkü şıklığına kavuşabilir.

Saat Camı Değiştirme Ne Zaman Tercih Edilir?

Mineral camlı saatlerde bazı ürünlerde çizikler polisaj tekniği ile giderilebilir. Bazı ürünlerde ise cam değişimi tercih edilir. Cam değişiminin tercih edilmesinde birden çok neden vardır. Mineral camlarda uygulanan çizik silme işlemi daha fazla maliyet gerektirdiği için bazı modellerde cam değiştirilerek düşük maliyetli bir çözüm sunulur. Aynı zamanda mineral camlı saatlerde cam kalınlıkları çeşitlilik gösterir. Kadın ve erkek saat çeşitlerinde belli bir kalınlık seviyesinin altındaki camlarda silme işlemi yerine cam değişikliği yapılır. İnce camlı saatlerde yapılan polisaj işlemi camın kırılmasına neden olabileceği için her durumda uygun bir onarım tekniği değildir.

Saat camı değiştirme fiyatları camın özelliğine ve yapısına göre geniş bir yelpazede seyreder. Saat camı fiyatları ve yetkili servis desteği baz alınarak onarım ücreti belirlenir. İhtiyacınıza uygun olarak saatinizin diğer bölümlerinin onarılması için de talepte bulunabilirsiniz. Kadın, erkek ve unisex saat modelleri için saat tasarımına uygun cam yedekleri kullanılarak saatin orijinal görünümü korunabilir.

Tek Saat’in birbirinden şık saat tasarımları arasından kadın, erkek ve çocuk saat modellerine ulaşabilirsiniz. Tek Saat’in profesyonel ekibi saat onarımı için ihtiyaç duyduğunuz yetkili servis desteğini sağlamaya yardımcı olur.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.