Saat Kordonu Kısaltması Nasıl Yapılır?

18 Ekim 2022
Saat Kordonu Kısaltması Nasıl Yapılır?

Saat Kordonu Çeşitleri ve Kısaltma Yöntemleri

Saat kordonları genellikle metal, deri, hasır metal, kauçuk veya silikon gibi malzemelerden üretilir. Elbette saat kordon çeşitleri doğrultusunda kısaltma yöntemleri de farklıdır. Bu nedenle kısaltma yöntemleri hakkında bilgi almadan önce saatinizin kordonunun hangi malzemelerden oluştuğunu göz önünde bulundurabilirsiniz.

Metal Saat Kordonu Nasıl Kısaltılır?

Genellikle paslanmaz çelik, altın veya gümüş malzemelerden üretilen metal veya çelik saat kordonu çeşitleri, son derece elegan ve çok yönlüdür. Spordan klasiğe kadar çok çeşitli saat türleri ile uyum sağlayan metal kordonlar için kısaltma işlemi son derece kolaydır. Siz de aşağıdaki adımları takip ederek metal kordonlu saatinizi kısaltabilirsiniz.

• İlk olarak saatinizden kaç adet bağlantı noktası kılsatmanız gerektiğini kolunuzda ölçün.

• Pimler size bakacak şekilde kordonu yerleştirdikten sonra hangi yönden çıkarmanız gerektiğini belirten okları takip edin.

• Ok yönünde sivri bir malzeme ile bastırıp ileri doğru ittirerek pense veya cımbızla pimi çekin ve bağlantı noktasını ayırın.

• Kısaltma işlemi bittikten sonra pimi tekrar yerine takarak elinizle oturtun ve saati kolunuza takın.

Deri Saat Kordonu Nasıl Kısaltılır?

Deri saat kordonu çeşitleri de metalde olduğu gibi doğru araç ve yöntemlerle kısaca bileğinize uygun hale getirilebilir. Deri saat kordonunu kısaltmak için öncelikle zımba adı verilen delici bir alete ihtiyacınız vardır. Ardından takip etmeniz gerekenleri aşağıdaki adımlardan öğrenebilirsiniz.

• Deri kordonu kısaltmadan önce bileğinizi ölçüsünü alın.

• Bileğinize uygun olan kısmı kordon üzerinde işaretleyin.

• İşaret koyduğunuz noktada bir delik açmak için deri zımbasını kullanın.

• İşaretleri temizleyin ve saatinizi yeni ayarlarıyla kullanmaya başlayın.

Akıllı Saat Kordonu Nasıl Kısaltılır?

Akıllı saat kordonu genellikle dayanıklı olması nedeniyle silikon veya kauçuk benzeri malzemelerden üretilir. Bu saatler geneli itibariyle özel bir pim yardımıyla çıkarılabilen ve yeniden takılabilen bir toka ile gelir. Saat kordonu bileğiniz için çok uzunsa kauçuk veya silikon malzemenin bir kısmını çıkarabilir ve tokayı tekrar takarak bileğinize göre kolayca ayarlayabilirsiniz. Bazı durumlarda hasır veya metal akıllı saat kordonları da tercih edilebilir. Hasır saat kordonlarını bileğinize ayarlarken aşağıdaki yöntemleri takip edebilirsiniz.

• Kısaltmadan önce bileğinizin ölçüsünü alarak kordon üzerinde işaretleyin.

• Hasır çelik kol akıllı saatlerde ise ortada yer alan tokaya tornovidayla bastırarak açın.

• Hasır kordon üzerindeki çentikler boyunca tokayı ileri veya geri doğru hareket ettirerek ayarlayın.

• Ayarlama sona erdikten sonra tokayı bastırarak sabitleyin ve saati kolunuza takın.

Her Tarza Uygun Saat Kordonu Modelleri!

Farklı saat kordonu çeşitleri ve kısaltma yöntemleri hakkında bilgi aldıktan sonra geriye yalnızca tarzınıza ve bütçenize uygun tasarımları seçmek kalır. Elbette deri, metal, hasır, kauçuk veya silikon gibi malzemelere bağlı olarak saat kordon fiyatları da değişecektir. Gerçek deri ve paslanmaz metal saat kordonları genel olarak silikon ve kauçuk tasarımlardan nispeten daha yüksek fiyatlı olabilir. Ancak markalar, her kullanıcının beklentilerine ve bütçelerine göre farklı kordon seçenekleri sunar. En sevilen markalardan Fossil saat kordonu çeşitleri genellikle paslanmaz çelik olarak tercih edilir. Benzer şekilde Diesel saat kordonu da deri veya metal şekilde tasarlanabilir. Siz de stilinize, ihtiyaçlarınıza ve bütçenize en uygun saat kordonu çeşitlerini Tek Saat ayrıcalıkları ile şimdi keşfedebilirsiniz!

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.